You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polish-goods.pl/includes/menu.inc).

Co musi towarzyszyć kominkowi z płaszczem wodnym? Które dodatkowe rzeczy dobrze jest zainstalować?

on Jan 24, 2020
Po dłuższych rozmyślaniach, dyskutowaniu za oraz przeciw nareszcie podjęliśmy decyzję, że instalujemy kominek z płaszczem wodnym. O jakich rzeczach pamiętać podczas instalacji?


Nie możemy zapominać o zainstalowaniu naczynia wyrównawczego nad najwyżej umieszczoną częścią całej instalacji.


nowatorski kominek
Author: Brasa
Source: Brasa


To takie zabezpieczenie przed zbyt dużym ciśnieniem. Kominki takie powinny posiadać takie naczynie, do jakiego będzie wylatywał nadmiar wody gorącej. Jest ono otwarte, dlatego powstałe, za duże ciśnienie przez taką konstrukcję się ulatnia. Czasem można kupić wkłady kominkowe z płaszczem wodnym /tlo razem z odpowiednio dobranymi już elementami, jakie pozwolą na zainstalowanie tego typu naczynia wyrównawczego. Więcej informacji : ciekawe zdjecia


Instalując kominki z płaszczem wodnym trzeba nie zapomnieć też o chłodnicy. Jest to urządzenie montowane dookoła płaszcza wodnego. Jest zabezpieczeniem przed zbyt dużą temperaturą wody w instalacji. Do tego typu wężownicy dopływa zimna woda, kiedy temperatura płaszcza wodnego groźnie wrasta. Z taką chłodnicą jest też czujnik, który uruchamia przepływ zimnej wody do chłodnicy przy osiągnięciu określonej temperatury.

Poznaj moje www (https://www.prymat.net/oferta/artykuly-przemyslowe/meble-warsztatowe/). Tu mamy wyłącznie najlepszej jakości produkty. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, to z radością pomożemy.

Zazwyczaj jest to mniej więcej dziewięćdziesiąt pięć stopni.
Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym powinny posiadać także dodatkowy zbiornik na gorącą wodę, przechowujący pokłady ciepła na zapas (). Pojemnik kosze narożne ten zachowuje ciepło za sprawą doskonalej izolacji. To bardzo ekonomiczne wyjście, ponieważ nie tracimy nadmiaru energii, a jest ona wykorzystywana później.


Z tego typu zakumulowanym zapasem ciepła łatwiej jest również utrzymać komfortową temperaturę w pokojach, nawet jeśli piec nie działa tylko z minimalną mocą. Miejmy powyższe rady na uwadze instalując tego typu kominek w swoim domu.