You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polish-goods.pl/includes/menu.inc).

O pracy tapicera

on Jan 24, 2020
Tapicer to zawód o charakterze rzemieślniczym. Zawód ma długą historię, do dnia dzisiejszego cieszy się dużym powodzeniem. Główny powód takiego stanu to praca, która bez przerwy cieszy się rosnącym zapotrzebowaniem. Ponadto, dzisiaj nawet większa ilość niż dawniej osób korzysta z tapicera, bo docenia się takie zdolności i to, co tapicer może wykonać.
Podstawowym warunkiem, by zostać tapicerem jest ukończenie szkoły zawodowej w takim konkretnym kierunku. W czasie edukacji przyszły tapicerpoznaje wiedzę teoretyczną na temat profesji tapicera, a również osiąga praktycznie umiejętności podczas praktyk zawodowych. Takie praktyki mają miejsce pod czujnym okiem wykwalifikowanych tapicerów. Czym tak w rzeczywistości zajmuje się tapicer? Jest parę takich rzeczy. Standardowo można powiedzieć, że do jego obowiązków należy tapicerowanie mebli, samochodów oraz pozostałych wyrobów.



meble tapicerowane
Author: cdn.designrulz.com
Source: wnetrza-ze-smakiem.pl
Jednocześnie zakres posiadanych kompetencji tapicera jest dużo większy. Zacznijmy jednakowoż od tapicerowania mebli, gdyż jest to najważniejszy obowiązek tapicera. Z pewnością każdy z nas posiada meble, takiego rodzaju jak kanapy, wersalki z tkaniną obiciową. Są to meble właśnie obite tapicerką. Jednocześnie czasami się ona zużywa i w konsekwencji niszczeje. Zadaniem więc tapicera jest naprawa takiej tapicerki lub jej całkowita wymiana. Tapicerzy zajmują się także renowacją mebli, zwłaszcza zabytkowych. Kolejnym zadaniem tapicera jest tapicerowanie wnętrz samochodów. Mało osób wie, ale tapicer zajmuje się odnawianiem wnętrz samochodów osobowych, lecz również ciężarowych i autobusów. Czynności tapicera w tym zakresie to siedzenia, ale też pokrowce na siedzenia, obicia dachowe czy panele (pokaż więcej drewniane panele ścienne dekoracyjne) drzwi.

Tapicer ponadto zajmuje się wykonywaniem mebli tapicerowanych. Jest w stanie on tworzyć takie meble jak pufy, kanapy czy krzesła, ale również przedmioty dekoracyjne, czyli zasłony czy dywany. Dodatkowe czynności, jakimi się zajmuje to wykończanie i dekorowanie wyrobów tapicerskich za pomocą pasmanterii oraz drobne usługi, jak wygłuszanie drzwi, obciąganie guzików a także tworzenie pokrowców na meble. W którym miejscu jest w stanie kupić wszystkie swoje konieczne produkty? Z pewnością w najlepszych hurtowniach tapicerskich, np. hurtownia tapicerska z Warszawy. Tam wybór jest najbardziej pokaźny, więc możemy wybierać do woli najbardziej potrzebne produkty tapicerskie. Ceny także są atrakcyjne, więc korzyści jest więcej. Każdy wynajdzie coś dla siebie.