You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polish-goods.pl/includes/menu.inc).

Wady i plusy aranżacji kuchni z wyspą. Najnowsze rozwiązania w meblowaniu kuchni

on Dec 28, 2022
Wyspy są bardzo popularnym i funkcjonalnym trendem w aranżacji kuchni. Zanim zdecydujemy się jednak na przemeblowanie w naszej kuchni, przemyślmy atuty i minusy tego pomysłu. Postarajmy się w łatwym programie graficznym rozrysować w ten sposób naszą kuchnię. Dobrze rozpocząć od tego, iż kuchnie z wyspą są niebywale nowatorskie i zapewniają bardzo fajny efekt. Są charakterystycznym elementem ogromnej ilości nowoczesnych kuchni.


aranżacja kuchni
Author: Arto Brick
Source: http://www.flickr.com
Na pewno kuchnia z wyspą będzie dobrze wyglądać raczej w większym wnętrzu, mała kuchnia w bloku może nie udźwignąć ciężaru, ponieważ wyspa – chociaż bywa zwykle bardzo wygodna - zabiera dużo miejsca. Lecz możemy takim sposobem zaprojektować również mniejsze mieszkania, żeby znalazło się trochę miejsca na wszystko, ale by nie zamienić kuchni w pomieszczenie, w którym może przebywać jednocześnie tak naprawdę wyłącznie jedna osoba.

Jeżeli ciekawi Cię omawiany tekst, to bez wahania kliknij tutaj oraz zobacz ponadto inny tak samo absorbujący news komoda skandynawska.

Przecież wyspa i dostęp do niej aż z 4 stron zachęca do rodzinnego gotowania.

Kuchnia z wyspą daje nam dodatkowe miejsce na szafki i blat roboczy - szuflady też się tu sprawdzą, lecz pod warunkiem, że mamy dość dużo miejsca. Dzięki wyspie można mądrzej rozłożyć codziennie używane urządzenia AGD i nie umieszczać np. zlewu obok płyty gazowej. Akurat do nowatorskiego meblowania wnętrz wchodzi trend otwierania pomieszczeń, kuchnie z wyspą otwarte na salon pozwalają wizualnie wydzielić kuchnię od pozostałej części, a gotując jedzenie na wyspie możemy rozmawiać z osobami przebywającymi w salonie.


Jeśli mówimy o wadach takiego rozwiązania, ogromny wpływ ma ogólna organizacja przestrzeni. I istotna sprawa - wentylacja. Szalenie istotne jest to, żeby wentylacja w kuchni działała poprawnie, bo w innym przypadku zapachy roznoszą się po naszym mieszkaniu. Mała kuchnia w bloku może borykać się z problemem wilgoci także przez uszczelnione, plastikowe okna. Następna ważna sprawa to zestawienie mebli – taka kuchnia nie tworzy odrębnego pomieszczenia, ale musi być dopasowana do salonu, zgrywać się z jadalnią lub innym pomieszczeniem, z jakim jest w bezpośrednim sąsiedztwie.więcej w serwisie budowa domów wrocławKuchnie z wyspą na pewno zyskają sobie sporo wielbicieli, ponieważ rozwiązanie wydaje się być nowoczesne i bardzo komfortowe.